KONFERENCJA PRASOWA - TRENDY I ZMIANY W BRANŻY W 2020! 

5 marca Vivacy Paris i Vivacy Polska zaprosiły dziennikarzy na śniadanie prasowe. Joanna Szendzielorz, CEO Vivacy Polska i Waldemar Kita, President Laboratoires Vivacy Group przedstawili sytuację na rynku medycyny estetycznej. Przytoczyli badania i liczby wskazujące na znaczny potencjał rynku oraz tendencje wzrostowe w sektorze wypełniaczy. Kolejnym tematem była kwestia millenialsów, którzy masowo wkraczają do gabinetów oraz mężczyzn i ich potrzeb. Gościem specjalnym był dr Wojciech Marusza, który na podstawie własnych doświadczeń komentował zmieniające się oczekiwania pacjentów. Na zakończenie przedstawiciele firmy poinformowali o zmianach w korporacji, w wyniku których powstał polski oddział Vivacy Group. 
W spotkaniu wzięło udział ponad 30 dziennikarzy, którzy po części oficjalnej, dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami i zadawali wiele pytań dotyczących zaprezentowanych informacji.

Więcej informacji na stylage.pl !

 


WAŻNA INFORMACJA!

 


Szanowni Państwo,

W związku z coraz liczniej pojawiającymi się pytaniami odnośnie autentyczności preparatów STYLAGE, które oferowane są za pośrednictwem róznego rodzaju odsprzedawców, przekazujemy Państwu oficjalne stanowisko producenta wyrobów medycznych marki STYLAGE, Laboratoires VIVACY. Zgodnie ze stanowiskiem Laboratoires VIVACY, my, Laboratorium Estetyki LEA Futur, jako jedyny w Polsce, autoryzowany dystrybutor wyrobów medycznych należących do portfolio Laboratoires VIVACY, pragniemy zwrócić Państwa szczególną uwagę na kilka faktów:
- produkty zakupione poza autoryzowaną siecią dystrybucji mogą naruszać szereg wymogów regulacyjnych, narzuconych przez obowiązujące prawo dotyczące wyrobów medycznych;
- wyroby medyczne niewłaściwie przechowywane i niewłaściwie transportowane mogą utracić właściwości gwarantowane przez producenta i stwarzać zagrożenie dla zdrowia publicznego;
- produkty zakupione poza autoryzowaną siecią dystrybucji są niewiadomego pochodzenia i wszelkie negatywne konsekwencje ich stosowania ciążą na osobie wykonującej zabieg, a Laboratoires VIVACY nie ponosi odpowiedzialności za incydenty medyczne związane z użytkowaniem tego typu preparatów.
Jako autoryzowany dystrybutor produktów marki STYLAGE dokładamy wszelkich starań, żeby oferowane Państwu wyroby medyczne spełniały wszystkie niezbędne normy i najwyższe standardy.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z powyższym dokumentem.

Dziękujemy za Państwa zaufanie,

Laboratorium Estetyki LEA Futur Sp. z o.o.


VIVACY – BEZPIECZNE PIĘKNO 
Laboratoires VIVACY® to jedna z wiodących firm na światowym rynku medycyny estetycznej. Zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją preparatów do iniekcji na bazie kwasu hialuronowego. Ścisła kontrola produkcji na każdym etapie, innowacyjność produktów i ich najwyższa jakość gwarantują doskonałe efekty zabiegów estetycznych oraz ich najwyższe bezpieczeństwo.

KWAS HIALURONOWY IPN-Like® 
Kwas hialuronowy zastosowany w preparatach StylAge został opracowany z wykorzystaniem opatentowanej technologii IPN-Like®. Zapewnia ona odpowiednią wiskoelastyczność produktu. Dzięki temu lekarz podczas zabiegu może równomiernie wprowadzić i rozmieścić preparat w skórze. Ponadto, zawarte w produktach StylAge antyoksydanty opóźniają degradację kwasu hialuronowego. W rezultacie efekty zabiegu dłużej się utrzymują.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA STRZYKAWEK 
W 2018 roku firma Laboratoires VIVACY® wprowadziła na rynek innowacyjną i opatentowaną technologię strzykawek Stylage Bi-SOFT®. Pozwala ona lekarzowi na większą precyzję, wygodę i maksymalną kontrolę podczas iniekcji kwasu hialuronowego. Dzięki temu znacznie poprawia też komfort zabiegu dla pacjenta.

GWARANCJA ORYGINALNOŚCI PRODUKTÓW 
Specjalny system bezpieczeństwa VIVACY SECURITY umożliwia identyfikację autentyczności produktów StylAge. Każda strzykawka jest oznaczona czipem z unikalnym numerem zintegrowanym z systemem RFID. Dzięki niemu, przy użyciu smartfona i aplikacji My Vivacy można zweryfikować oryginalność produktu używanego do zabiegu. Zapewnia to bezpieczeństwo  zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi.


Premiera STYLAGE z mepiwakainą!

4 marca w Klinice Ambroziak odbyło się śniadanie prasowe, na którym firma LEA Vivacy przedstawiła nowe produkty z gamy STYLAGE® z środkiem znieczulającym mepiwakainą: STYLAGE® Special Lips stworzony do korekcji kształtu oraz powiększania ust oraz STYLAGE® XXL przeznaczony do wolumetrii twarzy i uzupełniania ubytków objętości. Działanie mepiwakainy jest podobne do działania lidokainy pod względem skuteczności znieczulenia i profilu bezpieczeństwa. Dane pozyskane z literatury naukowej dowodzą, że mepiwakaina nie wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych w taki sposób jak lidokaina, co więcej, wykazuje miejscowe działanie obkurczające naczynia, dzięki czemu ryzyko powstania obrzęków i siniaków po zabiegu jest mniejsze.

Joanna Szendzielorz – Tajak, prezes firmy, opowiedziała o budowie ust, ich idealnych proporcjach i oznakach starzenia się, a także obawach pacjentów, którzy chcą poddać się zabiegowi korekcji ust. Wspomniała również o gustach i trendach dotyczących kształtu i wielkości „idealnych” ust, które zmieniały się przez dziesięciolecia, ale zawsze były symbolem kobiecej zmysłowości.
Dr Marcin Ambroziak opowiedział o preparatach STYLAGE® z mepiwakainą a następnie przeprowadził zabiegi przy użyciu STYLAGE® Special Lips i XXL z nowowprowadzonym do tych produktów anestetykiem.

Wszystkie produkty z gamy STYLAGE® aplikowane są przy użyciu nowych strzykawek w technologii Bi-SOFT®. System iniekcji Bi-SOFT® poprawia komfort pracy lekarza. Strzykawki lepiej przylegają do dłoni, pozwalają na większa precyzję podczas iniekcji a także na dokładniejsze dozowanie preparatu, co w efekcie przekłada się na skuteczność zabiegu i jego bezpieczeństwo.
Joanna Szendzielorz-Tajak oraz doktor Ambroziak przedstawili także wyniki konkursu dla lekarzy „French Kiss by STYLAGE”, omawiając nominowane zdjęcia ust pacjentek PRZED i PO korekcji preparatami STYLAGE®.

Więcej na stylage.pl - zapraszamy! 


Konferencja prasowa - Style Your Age Safely 

17 września w “Klinice Ambroziak” w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której LEA Vivacy Laboratorium Estetyki rozpoczęło kampanię, związaną z podnoszeniem świadomości bezpieczeństwa w obszarze medycyny estetycznej: “Style Your Age Safely”. Częścią kampanii, jest wdrożenie innowacyjnego system Vivacy Security, który umożliwia w prosty sposób weryfikację oryginalności produktów. Joanna Szendzielorz-Tajak, prezes Lea Vivacy oraz dermatolog Marcin Ambroziak podczas konferencji (17.09) podkreślali korzyści jakie wynikają z wprowadzonego systemu bezpieczeństwa Vivacy Security. Pozwala on zweryfikować autentyczność produktu za pomocą aplikacji My Vivacy.

Kontrola autentyczności 
Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii RFID (Radiofrequecy Identification) zarówno lekarz jak i pacjent mają pewność, że zabieg odbywa się najwyższej jakości preparatami o udowodnionej w badaniach klinicznych skuteczności i bezpieczeństwie. Aplikacja pozwala na sprawdzenie takich danych jak numer produktu, data ważności, czy miejsce produkcji. Można też za jej pośrednictwem skontaktować się z producentem, czy też zapoznać z oficjalną informacją produktową.- To system innowacyjny na skalę światową jeżeli chodzi o branżę medycyny estetycznej i anti-aging – mówi prezes Lea Vivacy Joanna Szendzielorz - Tajak.

Bi-SOFT
Podczas konferencji zaprezentowano też innowacyjną i opatentowaną technologię strzykawek Stylage Bi-SOFT. Zostały one zaprojektowane w pięciu różnych kolorach, odpowiadających poszczególnym preparatom Stylage. Wydawałoby się, że to nic wielkiego: nowa strzykawka – mówi Marcin Ambroziak i dodaje, że tak naprawdę ta nowa strzykawka gwarantuje bezpieczeństwo, dzięki technologii identyfikacji oryginalności oraz dzięki  wygodnej w użyciu konstrukcji. – Można się skupić na pacjencie a nie na strzykawce – zauważa lekarz. Miejsce na palce w nowym produkcie odznacza się wklęsłą powierzchnią z uniesionymi krawędziami, co pozwala zapobiec ślizganiu się palców z powierzchni uchwytu. Powierzchnia tłoka została zwiększona o 80 proc. w porównaniu do tradycyjnej strzykawki. Lekarz może obsługiwać strzykawkę także wnętrzem dłoni, nie tylko kciukiem i ma wrażenie stosowania mniejszej siły podczas nacisku na tłok, co jest szczególne istotne podczas podawania produktów wolumetrycznych o dużej lepkości.

Zobacz relację na portalu Rynek Medycyny Estetycznej ! Więcej na stylage.pl  !

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU.