Szare logo Technologia Bi-Soft

Technologia Bi-SOFT®

W 2018 roku Laboratoires VIVACY wprowadziło na rynek innowacyjną i opatentowaną technologię strzykawek Stylage Bi-SOFT®. Technologia Bi-SOFT® pozwala lekarzowi na większą precyzję, wygodę i maksymalną kontrolę podczas iniekcji kwasu hialuronowego, co z kolei zapewnia pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zdecydowanie poprawia komfort zabiegu.

Opatentowana technologia

Czym jest technologia Bi-SOFT®? Głównym wyzwaniem Laboratoires VIVACY® na etapie projektowania było zapewnienie równowagi pomiędzy stabilnością a łatwością manewrowania strzykawką podczas zabiegu, niezbędną w pracy lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Aby to osiągnąć, w nowej strzykawce Bi-SOFT® środek ciężkości został przesunięty w okolice krawędzi tłoka znajdującej się bliżej ręki lekarza, co pozwala na zdecydowane zwiększenie stabilności strzykawki i doskonałą precyzję podczas wykonywania zabiegu.

Doskonała konstrukcja

Ergonomiczna konstrukcja strzykawek Bi-Soft®

została opracowana z myślą o łatwym stosowaniu zarówno przez doświadczonych jak i niedoświadczonych lekarzy.

Korpus strzykawki wykonany został z przezroczystego poliwęglanu o medycznej jakości, a miękkie w dotyku elementy TPE – termoplastyczny elastomer, zapewniający dodatkową przyczepność i brak poślizgu pomiędzy powierzchnią strzykawki a rękawiczkami lekarza.

Miejsce na palce oznacza się wklęsłą powierzchnią z uniesionymi krawędziami, co pozwala zapobiec ślizganiu się palców z powierzchni uchwytu, dzięki czemu instrukcja przebiega w sposób pewny i regularny.

 

 

Powierzchnia tłoka została powiększona o 80% 

w porównaniu do tradycyjnej strzykawki, dzięki czemu lekarz może obsługiwać strzykawkę wnętrzem dłoni (nie tylko kciukiem) i ma wrażenie stosowania mniejszej siły podczas nacisku na tłok, co jest szczególnie istotne podczas podawania produktów wolumetrycznych o dużej lepkości.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez VIVACY z udziałem 25 lekarzy wskazują, że 88% przebadanych odczuwa znaczną różnicę w łatwości obsługi i powtarzalności iniekcji i jest skłonnych do wdrożenia nowego systemu Bi-SOFT ® w codziennej praktyce.

W razie potrzeby lekarz może sprawdzić aspirację, korzystając ze specjalnych oznaczeń na powierzchni płytki uchwytu.

Łatwiejsza identyfikacja produktu

Strzykawki zostały zaprojektowane w pięciu różnych kolorach odpowiadających poszczególnym preparatom Stylage®, dzięki czemu łatwa jest identyfikacja produktu i lekarz ma pewność, że stosuje odpowiedni preparat we właściwym wskazaniu.

Dowiedz się więcej
o technologii IPN-LIKE

Więcej

Artykuły

Dowiedz się więcej o tym jak dbać o cerę

Co powinno znaleźć się w Twojej pielęgnacji, aby móc kompleksowo zadbać o kondycję skóry twarzy? Zapoznaj się z naszymi artykułami, aby dowiedzieć się więcej!

Blog

Skontaktuj się z Przedstawicielem Medycznym VIVACY!

Czytaj artykuł

Pielęgnacja

Kompleks VIVASÔME® w dermokosmetykach do twarzy: innowacyjne podejście do pielęgnacji skóry

Czytaj artykuł

Blog

VIVACY wyróżnione pięcioma Perłami Dermatologii Estetycznej!

Czytaj artykuł

Blog

Dlaczego warto dołączyć do Strefy Lekarza Vivacy?

Czytaj artykuł

Pielęgnacja

Woda treignac: na czym polegają jej unikalne właściwości

Czytaj artykuł

Pielęgnacja

Kwas hialuronowy w Twojej codziennej pielęgnacji

Czytaj artykuł