Woda treignac: na czym polegają jej unikalne właściwości

Laboratoires Vivacy, będąc pionierem w produkcji preparatów na bazie kwasu hialuronowego, stawia na holistyczne podejście do nawilżania skóry: zabiegi w gabinecie lekarza medycyny estetycznej będą przynosić najlepsze efekty w połączeniu z profesjonalną pielęgnacją domową. W linii dermokosmetyków Vivacy można znaleźć liczne składniki aktywne o działaniu anti-ageing. Jednym z najważniejszych jest woda pochodząca z francuskiego źródła Treignac zamknięta w kompleksie VIVASÔME®.

Wiemy, że odpowiednia jakość i parametry wody działają nawilżająco na naszą skórę. I to nie są puste słowa! Laboratoires Vivacy zadbało o ten składnik w swoich produktach kupując źródło Treignac, które znajduje się w Corrèze we Francji. Woda z tego źródła uznawana jest za jedną z najczystszych i najlżejszych w Europie.

Co sprawia, że woda Treignac jest wyjątkowa?

Woda Treignac pochodzi z naturalnego źródła Regionalnego Parku Naturalnego Millevaches w Corrèze (Francja), nieopodal szlaku prowadzącego do Santiago de Compostela. Jest to naturalnie czysta woda mineralna, bogata w cenne składniki. Jej walory doceniano już kilka wieków wstecz: według historii okolicznych mieszkańców źródło było celem pielgrzymów, którzy kąpali się w jego wodach. Uznawano wówczas, że ma ona moc leczenia chorób oczu i skóry.

Dziś dzięki szczegółowym badaniom znamy dokładne parametry, które wpływają na dobroczynne działanie wody Treignac na nasz organizm i skórę:

  • Nisko zmineralizowana = czysta (suche pozostałości < 20mg).
  • Niskie pH typowe dla wody pochodzącej z gleby na skale granitowej bez obecności wapienia.
  • Bogata w krzem (Si), który stanowi 1/3 składników mineralnych.

Czy woda nawilża?

Powszechne skojarzenie wody z nawilżaniem skóry bywa mylące. Woda utrzymująca się na skórze ma bezpośredni kontakt z warstwą hydrolipidową, która z natury jest hydrofobowa, czyli odpycha cząsteczki wody. Oznacza to, że zwykła woda nie nawilży naszej cery, ponieważ odparowuje po chwili, powodując uczucie ściągnięcia. Uczucie świeżości, które możemy pomylić z nawilżeniem, jest związanie ze zdolnością wody do obniżania temperatury powierzchni skóry – dokładnie tę samą rolę odgrywa pot.

W czym tkwi sekret wody Treignac?

Woda Treignac jest jednak wyjątkowa pod kątem działania na nawilżenie skóry. Jej sekret tkwi w unikalnej zawartości krzemionki – to aż 33% w suchej masie, co stanowi ewenement na tle innych wód, które zwykle nie przekraczają 5%. Treignac tworzy film krzemionkowy na powierzchni skóry i dzięki temu zmniejsza TEWL (transepidermalną utratę wody). W efekcie skóra jest nawilżona i odświeżona kiedy tylko tego potrzebujemy.

Krzem wykazuje również szereg innych pozytywnych efektów na naszej skórze:

  • wpływa na zwiększenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej,
  • wycisza zbyt reaktywną skórę,
  • koi podrażnioną skórę,
  • nawilża.

Wykorzystanie wody w dermokosmetykach

Treignac to nie tylko woda pitna, ale też składnik wszystkich dermokosmetyków Vivacy. W niezmienionej postaci znajduje się w sprayu MIST, czyli odświeżającej wodzie w formie mgiełki – to must-have letnich miesięcy w każdej torebce Francuzki. Woda Treignac to również jeden z kluczowych składników kompleksu VIVASÔME®, który znajduje się w większości dermokosmetyków Vivacy. Ta niskozmineralizowana woda mineralna działa jako czynny składnik kosmetyków, utrzymując nawilżenie skóry.

Działanie nawilżające wody Treignac potwierdzono w testach klinicznych:

  • 100% 1 badanych potwierdziło efekt nawilżenia przez przynajmniej 8 godzin od aplikacji.
  • 86% 2 badanych wykazało poprawę w reaktywności skóry.
  • Po 28 dniach skóra poddana terapii jest znacząco mniej reaktywna, aż o 56% 3.

Przypisy:

1. Herreros, FOC. Cintra, ML. Adam, RL. (2007) Remodeling of the human dermis after application of salicylate silanol. Arch Dermatol Res 299, 41-45.

2.Test kliniczny – Zastosowano protokół – 11 ochotniczek w wieku od 21 do 54 lat. Pomiary przy pomocy Corneometru®, p<0,001 (z testem T studenta)

3.Test kliniczny – Zastosowany protokół – 21 ochotniczek w wieku od 41 do 65 lat.  * p<0,001 (test T studenta)

Artykuły

Dowiedz się więcej o tym jak dbać o cerę

Co powinno znaleźć się w Twojej pielęgnacji, aby móc kompleksowo zadbać o kondycję skóry twarzy? Zapoznaj się z naszymi artykułami, aby dowiedzieć się więcej!

Pielęgnacja

Kwas hialuronowy w Twojej codziennej pielęgnacji

Czytaj artykuł